Kurulduğu 1988 yılından beri küçük ev aletleri ve profesyonel temizlik makineleri sektöründe geniş ürün yelpazesi, çok bilinen, tanınmış ve güvenilir markası Fantom ve Fantom Professional ile faaliyet gösteren Fanset Elektrikli Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. bugün dünya çapında 70 ülkeyi aşan ihracat faaliyetleri ile global müşteri beklentilerini karşılayan, rekabet gücü yüksek, uluslararası marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen güçlü bir firmadır. Fanset, son derece modern ve geniş alana yayılmış üretim tesislerinde kalifiye insan kaynaklarıyla “0 Hata Payı”, tam zamanında üretim ve esnek üretim anlayışı çerçevesinde yüksek standartta ürünler üretmekte olup, müşteri mutluluğunu sürekli kılmak için üretim öncesi, üretim ve üretim sonrasını esas alarak üretim stratejileri ve politikalarını belirlemekte ve AR-GE’ye büyük yatırım yapmaktadır.

Müşteri tüm faaliyetlerinin odak noktası olup katma değer yaratan ürünleri ile insan yaşamını kolaylaştıran çeşitlilik sunarken, Türkiye genelinde yetkili servis destek ağı ile satış sonrası da tüketicisinin arkasında durmaktadır. Sosyal sorumluluk bilinci ve çevreye destek konusunda Avrupa’nın tüm standartlarını kabul edip belgelendirerek sürdürülebilirlik yaklaşımını faaliyetlerine entegre etmektedir. En büyük sermayesi çalışanları, tedarikçileri, bayi, servis ve müşterileri ile kurduğu sıcak bağ, ortak ruh, etik ve ilkeli çalışma kültürü ve değerleridir. Süreç odaklı yaklaşım ile bu felsefesini tüm süreç ve proseslerine aktararak gelecek kuşaklara da yeni pazarlar yaratma, “Made in Turkey” güvenilirliğinde dünyanın en iyi üreticilerinden olma misyonunu yüklemektedir. 

Hakkımızda
Dünden Bugüne Fanset
Tarihçemiz
1988
Fanset 1988 yılında Bayrampaşa’da kurulmuştur. Kurulduğu dönemde ilk olarak mutfak aspiratörleri, elektrikli ısıtıcılar epilasyon cihazlarıyla başlayıp elektrik süpürgeleri mutfak robotları gibi ürünlerle kendini yenileyerek devam etmiştir.
1995
Elektrikli ev aletlerinde büyüyerek devam eden Fanset, Halkalı’da geniş bir araziye kurulu olan fabrikasına taşındı.
2000
Ürün yelpazesini genişleterek ev aletlerinin yanı sıra kat arabaları otel ürünleri atık çöp kovaları gibi endüstriyel ürün gruplarını piyasaya sunmaya başlayacağının adımları atıldı.
2018
Şarjlı dikey süpürge ve robot süpürgeler için teknik ekip kurularak Ar-ge çalışmalarına başlandı.
2019
Mevcutta kullanılan laboratuvarın teknolojinin gelişmesiyle birlikte ciddi yatırımlar yapılarak daha kapsamlı ve teknolojik bir laboratuvar merkezi haline getirilmiştir.
2020
Büyük bir mühendislik çalışması sonucu üretime hazırlanan GALAXY XY 38 robot süpürgemiz müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur.
1988
Bugün